Skip to main content

Geçtiğimiz hafta Intel Yazılımcı Konferansı’nda, Intel Güney Amerikalı teknoloji ve tasarım firması olan SIA Interactive tarafından üretilen interaktif bir Kola makinası tanıttı. Kola makinası içinde bir Intel’in masaüstü mikro işlemcilerinin…


Geçtiğimiz hafta Intel Yazılımcı Konferansı’nda, Intel Güney Amerikalı teknoloji ve tasarım firması olan SIA Interactive tarafından üretilen interaktif bir Kola makinası tanıttı.
Kola makinası içinde bir Intel’in masaüstü mikro işlemcilerinin en güçlüsü Core i7 yer alıyor.
Intel, kendi çiplerini normalde gömülü (embedded) olarak adlandırılan cihazların sürücüleri gibi konumlandırıyor. ‘Embedded’ cihazlarda mikroişlemci, genellikle mobil cihaz için çeşitli yuvalar içine yerleştiriliyor.


Intel ile güçlendirilmiş Kola makinasının bir avantajı var: sosyal ağ bağlantısı. Eğer dünya ile ne içtiğini paylaşmak istersen, makina fotoğrafını çekip istediğin kişiye e.posta gönderebilen bir Webcam’i dahil ediyor.
SIA Kola makinası, şimdiye kadar Arjantin ve Meksika’yı dahil eden Latin Amerika’da yer aldı. SIA’nin bir temsilcisi, makinanın toplamda sekiz ülkede bulunduğunu söyledi.
(Kaynak: ReadWriteWeb)