Skip to main content

Dropbox, ikinci satın almasını gerçekleştirerek Pixelapse platformunu satın aldı

Dropbox, görsel iş yapma platformu Pixelapse’yi bedeli açıklanmayan bir fiyata satın aldı. Pixelapse, önümüzdeki sene sunduğu hizmeti Dropbox’a entregre ederek çalışmaya devam edecek.

Pixelapse, kullanıcılara kendi grafik projelerine kontrol imkânı tanıyor. Windows ve Mac üzerinde Graffle ve Sketch’in yanında Adobe’nin Photoshop ve Illustrator gibi tasarım programlarında 50’nin üzerinde dosya formatında çalışıyor. Ayrıca ekip çalışması yapacaklar için dosyalar üzerinden yorum yapılmasına ve görsel dosyaları sıkıştırma araçlarının kullanımına imkân veriyor.

Pixelapse, bu yıl mevcut kullanıcıları için bağımsız çalışmaya ve yeni kullanıcıları kabul etmeye devam edecek. Sunduğu hizmet Dropbox ile tam olarak entegre olduğunda Pixelapse, bir geçiş planı sunacak. Böylelikle kullanıcılar kendi işlerini Dropbox hesaplarına taşıyabilecek.

Pixelapse, 2011 yılında Shravan Reddy ve Min Ming tarafından ABD’nin Kaliforniya eyaletinde (Santa Clara bölgesinde) yer alan Palo Alto kentinde kuruldu.

Bu satın alma, Dropbox’ın ikinci satın alması oluyor. Bulut depolama şirketi, İsrailli mobil üretkenlik firması CloudOn’u geçtiğimiz hafta satın almıştı.

Kaynak: The Next Web