Skip to main content

Drone yarışlarının premie ligi olan DRL’de seçmeler başladı.

Swatch, Drone Yarışları Ligi (DRL) ile 2017 yılındaki başarılı işbirliğinin ardından bir sonraki drone pilotunu bulmak için 2018 Swatch DRL seçmelerinin düzenleneceğini duyurdu. Profesyonel bir anlaşmayla 75 bin dolar ödüllü 2018 DRL Allianz Dünya Şampiyona sezonunda yarışmak isteyen geleceğin pilotları, simülatörü indirerek hemen seçmelere girebilirler.

DRL’de seçmelerde 15 Ocak’ta bitiyor, yarışma 3 Şubat’ta
DRL, fiziksel ve dijital dünyaları daha önce görülmedik bir biçimde bir araya getirerek hem çevrimiçi hem de gerçek hayat yarışlarını içeriyor. Swatch’ın sponsoru olduğu fiziksel aktivite sporlarından farklı olarak bir bilgisayar ve joystick sahibi olan herkes başarılı bir DRL pilotu olabiliyor.

Seçmelerin 15 Ocak’ta tamamlanmasının ardından tüm dünyaya yayın akısıyla iletilecek bir canlı e-spor turnuvası düzenlenecek. Beş seviyede en düşük kümülatif zamana sahip en iyi 24 oyuncu, 3 Şubat 2018 tarihindeki canlı e-spor turnuvasında yarışma hakkı elde edecek. Para ödülüne ek olarak, şampiyon olan yarışçı resmî Swatch 2018 pilotu olarak yarışlara katılacak.

DRL: Drone yarışlarının premier ligi
DRL, dünya genelindeki elit FPV pilotlarının rekabet ettiği drone yarışlarının premier ligi olarak biliniyor. DRL’in 2018’de düzenleyeceği yedi yarıştan oluşan Allianz Dünya Şampiyonası, ESPN, Sky Sports, ProSieben-Sat.1 Media SE, Disney XD, OSN, FOX Sports Asia ve dünya çapında diğer kanallardan yayımlanacak. Nicholas Horbaczewski tarafından 2015 yılında kurulan DRL, merkezi New York’ta bulunan özel bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
Simülatörü indirme ve Swatch DRL Seçmelerine katılma linkine buradan ulaşabilirsiniz.