Skip to main content

BIC Angel Investments’ın kurucu ortağı olan Dr. Joachim Behrendt, Bireysel Katılım Yatırımcısı lisansını alan ilk yabancı oldu.  Gün geçtikçe girişimciliğe ilgi artmaya devam ederken bir çok melek yatırımcı piyasada şansını…
BIC Angel Investments’ın kurucu ortağı olan Dr. Joachim Behrendt, Bireysel Katılım Yatırımcısı lisansını alan ilk yabancı oldu. 
Gün geçtikçe girişimciliğe ilgi artmaya devam ederken bir çok melek yatırımcı piyasada şansını deniyor. Dr. Joachim Behrendt de bunlardan biri. Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) lisansını almaya hak kazanan ilk yabancı Behrendt lisans sayesinde vergi avantajlarından yararlanacak. Genel olarak melek yatırımcıların girişimci ile anlaştıktan sonra finansal destek ve yatırımla ilgili yönlendirmeler yaptıklarını belirten Behrendt, BIC Angel Investments’ın benzerlerinden farklı olarak girişimcilere aktif olarak destek olmayı amaçladığını belirtti. BIC Angel Investments, girişimcilere vereceği bu aktif destek ile strateji geliştirme, muhasebe, insan kaynakları, optimizasyon gibi konularda değer katarak, iki yıl içinde girişimi kendi başına yola devam edilebilir konuma getirmeyi hedefliyor.
İlk yatırım telefonkilifim.com’a
İlk yatırımını telefonkilifim.com’a yapan BIC Angel Investments ikinci yatırımını GastroClub’a yaptı. BIC Angel Investments özellikle elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerine destek vermeyi hedefliyor.