Skip to main content

Büyük dosyaların gönderimi için yetersiz kalan e-maillere alternatif sunan yerli dosya transfer servisi sendGB, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Büyük dosyaların gönderimi için yetersiz kalan e-maillere alternatif sunan yerli dosya transfer servisi sendGB, 169 ülkeden 10 bin kullanıcıya ulaştı. Hindistan, Amerika, İspanya, Şili ve Meksika’da ise hızla büyüyor.

Dosya transfer servisi olarak hizmet veren sendGB hali hazırda Türkçe dahil 13 dilde destek sağlıyor. Türkiye’den ziyade globalde hızla büyüyen sendGB, global rakiplerinden 2 kat daha fazla dosya büyüklüğüne izin vererek 5 GB boyutuna kadar dosyaların ücretsiz olarak paylaşımını sağlıyor. Aynı anda 500 dosyayı 20 farklı alıcıya gönderebilen servis, 250 mb boyutuna kadar olan dosyaların 90 gün boyunca indirilebilmesine imkan tanıyor. Güvenlik hassasiyeti olan kullanıcıların ise gönderim esnasında ücretsiz olarak parola belirleyebilmesini sağlarken yalnızca şifre sahibi kişilerin dosyaları indirmesine fırsat tanıyor. Dileyen kullanıcılar da 1 ile 90 gün arasında belirleyecekleri tarihte dosyaların otomatik olarak silinmesini sağlıyor. SendGB’yi benzerlerinden ayıran en önemli fark ise ücretsiz olarak sunduğu hizmet kapsamında dosyaların yükleme ve indirme hızına sınırlama getirmemesi. Servis, iOS ya da Android cihazlarıyla mobil tarayıcıları kullanarak kolayca dosya paylaşımına da imkan tanıyor.