Skip to main content

  Google Türkiye’nin düzenlediği ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı logo yarışması sonuçlandı. Google ana sayfası, 10 yaşındaki Melissa’nın logosuyla açılacak Genç yeteneklerin Doodle olarak tasarladığı ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı Doodle 4 Google logo yarışması…

 
Google Türkiye’nin düzenlediği ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı logo yarışması sonuçlandı. Google ana sayfası, 10 yaşındaki Melissa’nın logosuyla açılacak
Genç yeteneklerin Doodle olarak tasarladığı ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı Doodle 4 Google logo yarışması sonuçlandı. Mart ayı başında duyurulduktan sonraki bir aylık sürede 50 binin üzerinde başvuruyla Google’ın Avrupa’daki benzer uygulamaları arasında bir rekora imza atan Türkiye’nin Harikaları Doodle 4 Google logo yarışmasının birincisi dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar oldu. Melissa’nın tasarladığı logo Turizm Haftası’nın kutlandığı 18 Nisan tarihinde Google ana sayfasında yer almaya hak kazandı. Yarışmada finale kalan 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine de Nexus 7 tablet hediye edildi.
 
Yarışmada finale kalan öğrenciler ödüllerini 17 Nisan’da Miniatürk’te düzenlenen törenle teslim aldı. Törene Google Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Global Doodle Tasarım ekibinden Kevin Laughlin’in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri katıldı. 
Yarışma jürisi
Doodle 4 Google logo yarışmasının jürisi Doç Dr. Ahmet Arı (Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü), Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Funda Kocabıyık (MEB Temel Eğitimler Genel Müdürü), Tan Sağtürk, Yalvaç Ural’dan oluştu.