Skip to main content

Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Doğuş Holding’e transfer oldu

Turkcell Teknoloji Grubu’nda 3G-4.5G ve fiber optik şebekesini yöneten İlker Kuruöz artık Doğuş Holding’in teknoloji liderliğini üstlenecek.

Doğuş Holding’de Dijital Dönüşüm stratejilerinin oluşturulması ve yönetiminden sorumlu olacak Kuruöz, Doğuş Teknoloji Genel Müdürü ve Grup CTO (Chief Technology Officer) rolünü üstlenecek.

KAP’ta yer alan açıklama şu şekilde;

“Şirketimize 2006 yılında katılan ve Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan İlker Kuruöz, 16 Eylül 2016 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Hâlihazırda Teknoloji Grubu çatısı altında yer alan Şebeke Teknolojileri Grup Başkanlığı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanlığı, organizasyon yapısında Genel Müdür’e doğrudan bağlı olarak faaliyetlerine devam edecektir.
Sayın İlker Kuruöz’e bugüne kadar sağladığı değerli katkıları için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında kendisine başarılar diliyoruz.”

İlker Kuruöz kimdir?

2006 yılında Turkcell’e Servis ve Ürün Geliştirme Bölüm Başkanı olarak katılan İlker Kuruöz, Aralık 2013’ten bu yana Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi. Bu göreve atanmadan önce Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. .Profesyonel iş hayatına 1994’de ABT’de başlayan Kuruöz, NCR’da Sistem Danışmanı, Garanti Teknoloji’de Bölüm Müdürü ve Accenture’da Kıdemli Müdür olarak çalıştı. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü mezunu olan İlker Kuruöz, yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede tamamladı.