Skip to main content

Köpek gezdirme ve bakım uygulaması DogGO, 2. tur kitle fonlama kampanyasında 10 milyonu TL’yi aşan fon tutarına ulaştı.

Aralık 2022’de Startup Burada aracılığıyla ilk kitle fonlama kampanyasını tamamlayan DogGO, 44 milyon TL değerleme üzerinden 5.4 milyon TL’lik yatırım turunu tamamlamıştı.

DogGO’nun açıklamasına göre, platform Nisan 2024’te 140 milyon TL değerlemeye ulaştı ve hisselerinin yüzde 7,2’sini yatırımcılara arz ederek 10.063.616 TL ile kitle fonlama kampanyasını tamamladı.

Toplanan fonu hizmet yelpazesini genişletmek ve yurtdışı pazarına açılmak için değerlendireceğini açıklayan DogGO, pet dünyasının Super App’i olmayı hedefliyor.

DogGO Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Oğul Gürsoy yaptığı açıklamada, istikrarlı olarak büyümeye devam ettiklerini ve şu anda platformun 15 binden fazla eğitimli bakıcısı bulunduğunu belirtti. Bugüne kadar 400 binin üzerinde başarılı hizmet sağladıklarını ve DogGO’nun kullanıcılarının geri bildirimlerine dayanarak edinilen veriye göre yüzde 98,2 oranında müşteri memnuniyetine ulaştıklarını ifade eden Gürsoy, “Uygulamamızda 250 binin üzerinde kullanıcı ve on binlerce pet profili kayıtlı. Ayrıca kurumsal firmalarla çalışanlarına veya kullanıcılarına yönelik anlaşmalar yaparak tüm pet ailelerinin ihtiyaç anında DogGO’dan yararlanmasını sağlıyoruz. İkinci yatırım turundan gelen fonla birlikte pet sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir Super App olma yolunda hızlı adımlarla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.