ATAMALAR

DigitalAge | 21.12.2015 - 19:16

Doğan Medya Grubu’na yeni CEO

Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ oldu.

Doğan Medya Grubu‘nda beklenen atama gerçekleşti. Doğan Medya Grubu’nun yeni CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ oldu. Mehmet Ali Yalçındağ, daha önce Doğan Holding Yönetim Kurulu üyeliği ve Doğan Yayın Holding başkan vekilliği yapmıştı.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı yazılı bir açıklama yaparak, Mehmet Ali Yalçındağ’ın Doğan Grubu’na bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetimi için tam yetkiyle görevlendirildiğini duyurdu.

Açıklamanın tamamı şöyle; “ Uzun yıllar Doğan Yayın Holding’in İcra Kurulu Başkanı olarak değerli hizmetlerde bulunmuş olan Mehmet Ali Yalçındağ, bu kez Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden , Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilmiştir. Sayın Yalçındağ’a yeni görevinde başarılar dileriz.”

Mehmet Ali Yalçındağ kimdir ?
Türk işadamı, Doğan Holding yönetim kurulu üyesi ve Doğan Yayın Holding başkan vekili.

1989 yılında American College in London’dan mezun olmuştur. 1990 yılında Doğan Dış Ticaret’te çalışmaya başlamış, 1991 yılında Doğan Holding İcra Komitesi’nde ve 1992 yılında da Milliyet Gazetesi’nde genel müdür yardımcısı olarak görev almıştır. 1996 yılında Doğan Holding’teki medya şirketleri Doğan Yayın Holding çatısı altında birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine getirilmiştir. 1999 yılında da Doğan Yayın Holding’in icra kurulu başkanlığına getirilmiştir.

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı, TÜSİAD Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.Aynı zamanda kendisi Yandex Türkiye’nin CEO’sudur. Bu göreve ise 2012 yılında gelmiştir.

Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Görsel Kaynak: CNN Türk