Skip to main content

Doğan Holding İcra Kurulu Başkanlığı’na Soner Gedik atandı.

Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen bugün görevinden ayrıldığını açıkladı. Ayrılan Üzdiyen’in yerine CEO’luk görevine Soner Gedik getirildi. Şirket, yeni görevlendirmeyi KAP’a yaptığı açıklamada duyurdu.

Doğan Holding’den KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:
Şirketimiz’de Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevlerine, 5 Ocak 2016 tarihinden itibaren Soner GEDİK getirilmiştir.

Soner Gedik kimdir?
1987’den bu yana yaklaşık otuz yıldır, çeşitli kademelerde yönetici olarak Doğan Grubu’nda başarılı çalışmalarda imzası bulunan Soner GEDİK, 1958 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi ve Maliye Bölümü’nden 1981 yılında mezun olmuştur. 1985 yılında dönem birincisi olarak, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. 1987 yılında özel sektöre geçerek, Denetleme Grup Başkanı olarak Hürriyet Holding A.Ş.’de göreve başlamıştır. 1989-1998 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı görevlerini sürdürmüştür. 1998 yılında Doğan Yayın Holding’in halka arz sürecinde de önemli rol oynayarak, Mali İşler Grup Başkanı (CFO) ve Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Doğan Medya Grubu’nda halka açılmalar, satın almalar, yabancı ortaklıklar, yeni şirketlerin kurulması vb. önemli kurumsal finansman ve strateji konularında ön planda görev almıştır. Soner Gedik evli ve dört çocuk babasıdır.