Skip to main content

Discovery’nin Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal eğlence kanalları DMAX ve TLC’nin Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna atanan isim belli oldu.

Discovery’nin Rusya operasyonunda Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü görevlerini icra eden Grigory Lavrov, Discovery’nin Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal eğlence kanalları DMAX ve TLC’nin Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna atandı. Rusya’da TLC ve Discovery Channel gibi kanalları kendi alanlarında bir numaraya taşıyan Lavrov, Rusya’daki görevlerine de devam edecek.

Grigory Lavrov’u Türkiye’deki görevi kapsamında; Kıdemli Pazarlama Müdürü Bade Baysal, Araştırma Müdürü Hande Çağdaş ve Program Müdürü Seda Korkut raporlayacak. Discovery Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kamu İnce ve Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Birgül Öztürk, görevlerine devam edecek.

2003-2011 yılları arasında Afisha ve MAXIM dergilerinde Marka Müdürü olarak görev alan Lavrov, 2011 yılında Discovery Grubu’nda Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2012’de terfi ederek Kanal Direktörü pozisyonuna atanan Lavrov, 2015 yılında ise Discovery Grubu’nun Kuzey Doğu Avrupa Bölgesi Kıdemli Kanal Direktörü pozisyonuna atandı. 2016 yılının ilk bahar aylarında Media Alliance isimli, Rusya-Discovery ortak girişimi olan şirkete CEO olarak atanarak Discovery Rusya Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü pozisyonunu üstlendi.