Skip to main content

“Discover Samsung” projesiyle, gençlere altı ay boyunca yarı zamanlı olarak Samsung ekibinde yer alma fırsatı…

Samsung, parlak fikirleriyle dikkat çeken gençlere yatırım yapmak üzere yepyeni bir İK projesine imza attı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen “Discover Samsung” projesi, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar arasından geleceğin potansiyel liderlerini seçerek, onlara altı ay süresince Samsung dünyasını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Samsung yöneticilerinin rehberliğinde giyilebilir teknolojiler

“Discover Samsung” projesi kapsamında; Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’nin 15 farklı üniversitesinden gelen başvuruları kabul eden Samsung, başvurular arasından seçilen 65 öğrenci ile 13 ayrı proje grubu oluşturdu.

Projeye katılan öğrenciler, “Giyilebilir Teknolojinin Bilinirliğini Artırmak” konulu strateji projelerini hazırlarken Samsung yöneticileri de proje gruplarına mentörlük yaparak onlara deneyimlerini aktardılar.

Toplam 12 kişi 13 Temmuz’da Samsung’da işbaşı yaptı

Jüri tarafından seçilen ilk üç proje grubuna dahil olan üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, 13 Temmuz itibarıyla altı ay yarı zamanlı olarak Samsung ekibinde yerini adı.

Samsung yöneticilerince seçilen ilk üç proje grubunda yer alan 12 kişi; 13 Temmuz’da IT&Mobil İletişim (IM), Tüketici Elektroniği (CE), Satış Sonrası Servis (CM), Kurumsal Çözümler EB ve İdari bölümler olmak üzere tüm Samsung departmanlarında oryantasyon yapmak üzere ilk iş günlerine başladı.