İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 26.12.2016 - 10:13

Dijital reklam yüzde 90 başarı getiriyor

Dijital reklam yatırımları, her geçen gün gücünü artırıyor

Dijital medya, markaların hedef kitlesine ulaşmasında önemli bir rolüstlenirken, gelişen teknoloji sayesinde de markalar; dijital platformlar da daha fazla kendilerine yer buluyor. Araştırmalar, reklam veren, medya ajansları ve yayıncıların yüzde 90’ının reklam stratejisinde dijital video reklamlarının yer aldığını ortaya koyuyor.

CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “Artık tüm dünya tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Bunu göz ardı etmenin, ekonomik pazarda çağın gerisinde başarılı ticaret yapmaya en büyük engel olacağını düşünüyoruz. Günümüzde şirketlerin reklam yatırımlarının gücünü görmeye başladığını biliyor, markaların dijital reklam harcamalarını; doğru reklam mecralarında, doğru bütçe, doğru hedef ve doğru aksiyon planıyla yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Dijital alanda mobil reklamcılığın da her geçen gün gücünü katlayarak yoluna devam ettiğini aktaran Becer, “Dijital çağın gelişmesi son sürat devam ediyor. Bu dijital hayatımızda genel olarak bütün reklam mecraları bütçelerinde bir artış olduğunu görüyoruz. 2016’nın ikinci yarısında yaşanan politik veya sosyal dalgalanmalar direkt olarak ekonomiyi etkiledi. Bu nedenle ekonomiye değer katan yatırımcı ve üreticilerin, tüketicilere kendini doğru anlatması ve güven vermesi için reklam mecraları çok önemli ve etkili bir araç. Bunu dikkatli kullanmak uzun vadede kazanç getirir” açıklamasında bulundu.