Skip to main content

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı 23 Ekim’de başlıyor.

Dijital pazarda lider olmayı hedefleyen, gelecekteki rekabet ortamına bugünden hazırlanmayı amaçlayan tüm pazarlama profesyonelleri için Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı başlıyor.

Digital Age ve Bilgi Üniversitesi’nin ortaklaşa hazırladığı Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı, dünyaca ünlü sosyal medya stratejisti Richard Stacy’nin danışmanlığında ve Kaan Varnalı’nın koordinatörlüğünde 23 Ekim – 14 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dijital mecralardaki gelişim insanların iletişim yöntemlerinden eğlence ve sosyalleşme anlayışına, kendini ifade etme tarzından örgütlenme şekline kadar birçok özelliğini değişime uğratıyor. Bu yüzden insanı anlamaya ve ona bir şeyler sunmaya çalışan pazarlama anlayışı ile mekanizmalarının da değişime ayak uydurması kaçınılmaz oluyor. 23 Ekim’de üçüncüsü başlayacak olan Dijital Pazarlama İletişimi sertifika programı bu değişimi doğru okumanın ve bu değişime uygun çözümler geliştirmenin yollarına odaklanıyor.

Program koordinatörü Doç.Dr. Kaan Varnalı, “Dijital pazarlamanın geldiği noktanın tüm yönleriyle anlaşılması, farklı araçlarının hangi amaçlarla kullanılabileceğinin belirlenmesi, hangi yönetimsel ve stratejik yaklaşımların bu kanalda daha iyi sonuçlar doğurduğunun fark edilmesi ve yeni nesil tüketicinin doğasına aşinalık kazanılması günümüzde pazarlama iletişiminde başarılı olmanın ön şartı.” ifadesini kullanıyor.

Programın çatısını oluştururken dünyadaki önemli iletişim okullarının müfredatlarını, dünyadaki güncel sektörel tartışma konularını ve yine güncel dijital kampanyaları incelediklerini aktaran Kaan Varnalı, şöyle devam ediyor: “Sektörde bu alanda işe alım yapacak olan firmaların adaylarda hangi konularda uzmanlık aradığı ve güncel projelerde ne tür becerilerin arandığı gibi konularda kapsamlı bir arama çalışması yaptıktan sonra dersleri belirledik. Yine bu konularda yol gösterici yayınları bulunan veya danışmanlık tecrübesi olan akademisyenleri ve bu konularda başarılar elde etmiş vakaları ortaya koyan tecrübeli profesyonelleri de programımıza dahil ettik. Bilgi Eğitim’in akademik zenginliği ve Digital Age’in geniş sektörel ilişkileri özellikle kadro konusunda farklılaşmamızı sağlıyor.”

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde başlayacak olan program bilgisine şuradan ulaşabilirsiniz.

Bireysel katılım ve bilgi için: Hande Akyıl – hande.akyil@bilgi.edu.tr – 0212 311 72 16

Kurumsal katılım ve bilgi için: Gözde Yılmaz – gozdeyilmaz@kapital.com.tr – 0 212 282 26 40 / 211