Skip to main content

Digital Age Mayıs sayısında ’35 yaş altı 35 isim’ konusunu kapağına taşıyor

Türkiye’de Y kuşağının işgücü içindeki payı oldukça yüksek. Y kuşağını tercih eden sektörler arasında teknoloji, perakende, hızlı tüketim, ilaç ve bankacılık yer alıyor.

Yapılan araştırmalar çalışma hayatı içinde genç kesimin sahip olduğu oranın artacağını gösteriyor.

Genellikle 35 yaşın altında olan yaş grubu bireylerin girişimcilik sektöründe etkin olduğu söylenebilir. Yeni neslin girişimci milyarderlerinin çoğu 80 ve sonrası doğanlar (Örn: Mark Zuckerberg, Kevin Systrom).

Türkiye’de ise bu yaş grubunda başarılı işler ortaya çıkaran isimlerin sayıları giderek artıyor. Konuya genel bir bakış açısıyla yaklaşarak Mayıs sayımızda ’35 yaşın altındaki 35’ başarılı ismi belirlemeye çalıştık. Bu çalışma ile bu yıl sektörün daha popüler ve talep gören iş kollarını ortaya çıkarmayı amaçladık.

Kapak konumuz ‘35 yaşın altındaki 35 isim’ çalışmasını hazırlarken dijital sektörün tecrübeli isimlerinden fikirlerini aldık. 35 yaş altı başarılı isimleri belirlemede katkıları bulunanlar arasında Cem Sertoğlu, Hasan Aslanoba, Ersan Özer, Çağlar Erol, Ahmet Kırtok, Ufuk Tarhan, Soner Canko, Sedat Kapanoğlu gibi isimler yer alıyor.

KOBİ’lerin ekonomide sahip olduğu önemi ve bu alanda çok sayıda firmanın yaptığı çalışmaları göz önünde bulundurarak Mayıs sayımız için özel ‘Akıllı KOBİ’ler için dijital iş rehberi‘ni hazırladık.

Dergide öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle:

E-ticarette farklılaşmanın anahtarı: Kullanıcı deneyimi
Teknoloji dünyasının yeni oyuncağı: Giyilebilir teknoloji
Markalar için yeni nesil sadakat pazarlama
Akıllı annelerin tercihi akıllı ev aletleri