Skip to main content

Digiturk, dünyaca ünlü oyunlarının yer aldığı GameMax ile oyunseverleri sevilen oyunlarla buluşturuyor.

Üyelerini farklı eğlence seçenekleriyle buluşturan Digiturk, hizmete giren yeni platformu GameMax ile oyunseverlere yeni bir eğlence alanı oluşturuyor.

Digiturk, bir eğlence platformu olarak, eğlencenin farklı boyutlarında yer alma vizyonuyla kurduğu GameMax ile televizyon dışında da keyif ve eğlencenin adresi olma yolunda ilk adımını atmış olacak.

Herkese açık, ücretsiz oyun platformu

Digiturk üyesi olan veya olmayan tüm kullanıcılara açık bir oyun platformu olan Digiturk GameMax’te kullanıcılar, oyunların kendi sitelerine yönlendirmelerini bulabilecek. Dileyen herkesin kullanabildiği platform üzerinden oyunlara ücretsiz ve Türkçe olarak erişilebilecek. Digiturk GameMax’te takip eden dönemde oyun sayısının ve çeşitliliğinin artması hedefleniyor.

Oyun seçiminde başlangıç için özellikle Türk oyuncularının en sevdiği iki tür olan FPS (First Person Shooter) ve RPG (Role Playing Game) türleri tercih edildi. Dünyaca ünlü yayıncılar olan DAO ve Perfect World firmaları ile yapılan anlaşmalar sonrasında kullanıcılara, MMO-RPG (Massive Multiplayer Online – Role Playing Game) türünde oyunlar olan, Dungeons & Dragons – NeverwinterTM ve The Lost Titans ile MMO-FPS (Massive Multiplayer Online – First Person Shooter) türünde bir oyun olan Elite Forces sunuluyor.