Skip to main content

PayPal, Tesla Motors, SolarCity ve SpaceX gibi birbirinden farklı birçok girişimin sahibi Elon Musk, Digital Age Ekim sayısında.

Mars’ta bir koloni oluşturmaya odaklanan ve San Francisco’dan Los Angeles’a mermi hızında götürebilecek bir taşıma aracını hayata geçirme projesi bulunan Elon Musk, Digital Age Ekim sayısının kapak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Gelecek nesillere tavsiye olarak; mantıklı düşünmenin ilk basamağının fizik olduğunu söyleyen Musk, bir şeylerin temel gerçeğini özetleyerek sonuç çıkarmanın öneminden bahsediyor. Kıyas yaparak sonuç çıkarmanın aksine.
Ek olarak; negatif olarak yorumlanabilecek geri bildirimlere önem verilmesi gerektiği önerisinde bulunuyor.

Iron Man’deki Tony Stark karakterine yaklaşan Elon Musk’ı mercek altına alan Digital Age Ekim sayısında girişimci kahramanının hayatına, projelerine yer verdi. Ayrıca asker kaçağı ve Stanford Üniversitesi’ni terk etmiş birinin nasıl milyoner bir işadamı olduğunu dergimizin bu sayısında okuyabilirsiniz.

Bu ay dergide Digitable’ın konukları fenomenlik kavramından ziyade sosyal medya ünlüleri terimin uygun bulan Twitter ünlüleri oldu. Toplantıda sosyal medya ünlülerinin hikayelerini, siyasete yaklaşımlarını, sosyal medyada yazılı olmayan kurallar gibi pek çok konuyu konuştuk.

Büyük firmaların büyük veri kayıplarının infografik tasarımı, geleceğin sürücüsüz araç pazarında beş trend gibi ilgi çekici başlıklar, derginin diğer konuları arasında yer alıyor.

Bu ay ayrıca dergiyle birlikte Digital 360 ve Sosyal Medya 50 eklerine ulaşabilirsiniz.

Digital 360: Dijitale yatırım yapmak isteyen bir Reklamveren için de işin mutfağından vitrinine kadar dijitalde ne gibi işlerle hangi mecralarda bulunabileceğine rehber niteliğinde.

Sosyal Medya 50: Sosyal medya ölçümleme şirketi Socialbakers ve ölçümleme şirketi MeaMinds ile birlikte hazırladığımız bu ekle Türkiye’de sosyal medyayı en iyi kullanan markalara yer verdik.