Skip to main content

Mobil teknolojilerin hızlı gelişimi, özellikle telefon sektöründe kullanıcı açısından daha basit ve kullanışlı tasarımları ön plana çıkardı. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gerek piyasaya sunulan yeni cihazlarda gerekse diğer dijital platformlarda tasarım…

Mobil teknolojilerin hızlı gelişimi, özellikle telefon sektöründe kullanıcı açısından daha basit ve kullanışlı tasarımları ön plana çıkardı. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gerek piyasaya sunulan yeni cihazlarda gerekse diğer dijital platformlarda tasarım giderek daha fazla önem kazandı. Tasarım teknolojinin gücünü kullanarak hayatı yeniden şekillendiriyor ve dijital dünyada oyunun kurallarını yeniden yazıyor.
Bugün Apple’ın ulaştığı nokta günümüzde artık herkesin teknolojiyle ilgili estetik kaygılar taşıdığının göstergesi niteliğinde.

Teknolojinin gelişmesiyle tasarımcıların kullandıkları araçların fazlalaşması, tasarımda farklılaşmayı sağlıyor.

Toplumlara, kültürlere ya da ekonomik duruma göre cep telefonu kullanım alışkanlıkları farklılık gösterse de, tüm dünyadaki kullanıcıları buluşturan en önemli ortak nokta, insanların teknolojiden beklentisi. 

Digital Age Eylül sayısının kapak konusunda ‘teknoloji tasarımın emrinde’  başlığı altında teknoloji ve tasarımı işliyor. Rhode Island School of Design’ın  (RISD) başkanı  John Maeda, Apple’ın Baş Tasarımcısı Jonathan Ive, Volkswagen, Peugeot ve Mercedes gibi pek çok markayla çalışmış Otomobil Tasarımcısı Murat Günak, Samsung Electronics Ürün Tasarım Ekibi Başkan Yardımcısı Minhyouk Lee gibi sektörün önemli isimlerinin görüşlerine yer verdiğimiz dosya, tasarımda teknolojinin yeri ile ilgili merak edilen pek çok soruya yanıt verecek.

Digital Age Eylül sayısı ayrıca gündem yaratacak dosya konuları ve özel röportajları ile yine dopdolu

Derginin bu sayısında yer alan bazı konu başlıkları şöyle:

-Dijital dünyada kadın girişimcilerin yükselişi 
-Markalar Windows 8’li uygulama yarışında
-iPhone 5’in özellikleri ve ondan beklenenler
-M2M: Makineler arası iletişim çağı
-Yeni çağın trend mesleklerinden Dönemsel CEO
-Türkiye için e.kitap treni kaçtı mı?
-En çok tercih edilen cep telefonları
-Deneyimsel pazarlamanın yeni silahı: sinemalar

Bunun yanı sıra PwC Küresel Eğlence ve Medya Lideri Marcel Fenez ve Yeniçarşım.com Genel Koordinatörü Emre Çorbacı ile yapılan özel röportajlarımızın da yer aldığı Digital Age Eylül sayısını kaçırmayın!