Skip to main content

    İnternetin insan hayatında giderek artan rolü, dijital devlet kavramını bugün bir zorunluluk haline getirmiş durumda. Dijital devlet uygulamaları ile  kamu-kamu, kamu-vatandaş, kamu-iş dünyası ve kamu-çalışanlar arasındaki ilişkiler de…

 

 


İnternetin insan hayatında giderek artan rolü, dijital devlet kavramını bugün bir zorunluluk haline getirmiş durumda. Dijital devlet uygulamaları ile  kamu-kamu, kamu-vatandaş, kamu-iş dünyası ve kamu-çalışanlar arasındaki ilişkiler de teknolojik ilerlemeden nasibini alarak demokrasi çerçevesinde bir gidişat sergiliyor. 

Türkiye’de de e.devlet ile ile ilgili çalışmalar tam gaz devam ediyor. Türkiye.gov.tr’nin kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Kamu hizmeti sunumunun maliyetlerini düşürmek ve kamu görevlilerinin çalışma yükünü azaltmayı hedefleyen e.devlet uygulamaları hayatımıza çok fazla artı sağlayacak gibi. 

Bir yandan Fatih projesi ile ilgili çalışmalar sürerken diğer yandan özellikle 1 Temmuz’dan itibaren kullanım alanları daha fazla artan dijital imza, mobil imza ve yine kısa süre önce tanıştığımız e-reçete gibi yenilikler yakın zamanda daha fazla konuştuğumuz konular olacak. Peki gündemi bu kadar yoğun olan e.devlet kapısı Türkiye’de etkin bir şekilde kullanılıyor mu? 

Digital Age Ağustos sayısının kapak konusunda “e.devlet uygulamaları: devletin dijital dönüşümü” başlığı altında e.devlet’i A’dan Z’ye masaya yatırıyor. Faruk Eczacıbaşı, Necdet Ünüvar, Emrehan Halıcı, Barış Ciner, İlker Koçak gibi sektörün önemli isimlerinin görüşlerine yer verdiğimiz dosya e.devlet ile ilgili akılları karıştıran pek çok soruya yanıt verecek.

Digital Age Ağustos sayısı ayrıca gündem yaratacak dosya konuları ve özel röportajları ile yine dopdolu.

Bu ayın içeriğinden bazı konu başlıkları şöyle:

*Sosyal medyatik Y kuşağı: Kablosuz nesil

*Sağlıkta self servis dönemi başlıyor

*E.ticaretin can damarı lojistik

*E.ticaretin çözüm ortakları: Bankalar

*İçecek devleri dijitalle uçuyor

*Sosyal medya oyunlara da damgasını vuruyor

*Şirketiniz dijitalde ne kadar güvende?

*Mobil seyahat acentası CepYol

*Akıllı ve çevre dostu binalar

*Tatilcilerin sosyal medya motivasyonu

Bunun yanı sıra Toyota Satış ve Pazarlama CEO’su  Ali Haydar Bozkurt ve Digital Age Konferansı konuşmacılarından Beth Coleman ile yapılan özel söyleşilerimizin de yer aldığı Digital Age Ağustos sayısını kaçırmayın!