Skip to main content

Hürriyet.com.tr’nin haberine göre; (Digicom), Güney Koreli LG Electronics Inc. aleyhine kazandığı 300 milyon liralık tazminatla ilgili Yargıtay’ın bozma kararınının ‘esas’tan değil, ‘usulden’ bozma olduğunu açıkladı. Digicom Elektronik Pazarlama A.Ş. distribütörlük…

Hürriyet.com.tr’nin haberine göre; (Digicom), Güney Koreli LG Electronics Inc. aleyhine kazandığı 300 milyon liralık tazminatla ilgili Yargıtay’ın bozma kararınının ‘esas’tan değil, ‘usulden’ bozma olduğunu açıkladı.
Digicom Elektronik Pazarlama A.Ş. distribütörlük anlaşmasını haksız şekilde ve tek taraflı feshettiği iddiasıyla LG’yi dava etmişti. 
Digicom’un avukatı Münci İnci, LG Electronics Yönetim Kurulu Başkanı Calvin Cho’nun basına yansıyan açıklamasıyla kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçladığını savunarak şu açıklamayı yaptı:
“LG, haksız rekabet iddiası ve 100 bin TL manevi tazminat talebiyle İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açtığı fakat mahkemenin, LG’nin bu talebini reddettiği davada Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin verdiği bozma kararını, Digicom’un İstanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açtığı ve mahkemenin Digicom lehine tazminata hükmettiği tazminat davasında verilmiş bir bozma kararıymış gibi lanse etmiştir. Oysa her iki davanın konuları farklı ve yargılama süreçleri bağımsız olup, bu bozma kararının, tazminat davasında verilen karara esas yönünden hiç bir etkisi bulunmamaktadır.”