İŞ DÜNYASI

H.Kerem Fındık | 29.05.2017 - 16:15

Delivery Hero, Kuveytli yemek dağıtım start-up’ı Carriage’ı satın aldı

Yemeksepeti’nin de sahibi olan Delivery Hero, Ortadoğu’daki genişlemesini devam ettiriyor.

Delivery Hero, Kuveytli yemek dağıtım start-up’ı Carriage’ı satın aldığını açıkladı. Satın alma miktarı hakkında bilgi verilmedi. Carriage’ın iş modeli kısaca şöyle: Start-up yemek dağıtımı bulunmayan restoranlara sunuyor veya bu hizmeti kendi vermek istemeyen restoranları kendi pazayerine ekliyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg, bu satın almanın Delivery Hero’nun Ortadoğu’daki varlığını güçlendireceğini söylüyor. Östberg, bölgede büyüme için büyük potansiyel gördüklerini ifade ediyor. Carriage CEO’su Abdullah Cihad Almutawa ise kendi alanlarında küresel bir oyuncuyla güçlerini birleştirmekten mutlu olduklarını ve yeni fırsatları değerlendirmek istediklerini sözlerine ekliyor.

Carriage; Abdullah Cihad Almutawa (CEO), CFO Musab Cihad Almutawa (CFO) Khaled Youssef Alqabandi (COO) ve CTO Jonathan Lau (CTO) tarafından kuruldu.  Satın almanın ardından bu dört isim görevlerini sürdürecek. Bu arada, start-up’ın 1,3 milyon dolar tohum yatırımı aldığını aktaralım. Son olarak ise Delivery Hero’nun 589 milyon dolar karşılığında Yemeksepeti’ni Mayıs 2015’te bünyesine kattığını hatırlatalım.

(Kaynaklar: Delivery Hero’nun resmî açıklaması ve tech.eu)