Skip to main content

İstanbul’da bir düğün töreninde, bir arkadaşı damada Bitcoin aracılığıyla 30 dolar taktı.

İstanbul Avcılar’daki bir salonda yapılan düğün töreninde damada takı yerine Bitcoin hesabı aracılığıyla para yollandı.Demet Sarıaltun ile Enes Kolukırık çiftinin 17 Eylül’deki düğün töreninde nikâhın ardından takı merasimine geçildi. Bu sırada sahneye çıkan damadın arkadaşı Bilal Temur, önce düğün hediyesi olarak geline 100 lira taktı. Ardından damada yönelen Temur, cebindeki akıllı telefonunu çıkarttı. Bitcoin hesabı vasıtasıyla damadın hesabına 30 dolar yollayan Temur’un bu hareketi diğer davetlilere de anons edildi. Damadın yollanan paranın gelip gelmediğini cep telefonundan kontrol etmesi de görüntülere yansıdı.

Bilal Temur, yaptığı açıklamada, pazar günü arkadaşının düğününe katıldığını ve Bitcoin aracılığıyla düğün hediyesi verdiğini söyledi. Bunun dünyada ilk olduğunu dile getiren Temur, cep telefonuyla çekilen görüntülerin kişisel sosyal medya sayfasında binlerce kişi tarafından izlendiğini belirtti.

Olayın anlık geliştiğini anlatan Temur, “Hatta ben gelin hanıma 100 liralık bir takıda bulundum. Damada da Bitcoin olarak dolar bazında gönderdim. Gönderdiğim 30 dolar, bir gün sonrasında 35 dolar oldu” diye konuştu.

Kaynak:ntv.com.tr