Skip to main content

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden coronavirus salgını döneminde teknolojik cihazlar ile ilgili bir uyarı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, coronavirus salgınına karşı korunma önlemleri kapsamında teknolojik cihazların temizliği ile ilgili uyarılarda bulundu.

‘Kulaklık kullanın’

Sağlık uzmanları yeni tip coronavirusün nesneler üzerinde de canlı kalabildiğine dikkat çekiyor. Cep telefonları ve tabletlerin de gün içerisinde en sık kullanılan teknolojik aletler arasında olduğunu hatırlatan uzmanlar, el hijyenine dikkat edilmediği takdirde virüsün birkaç saat boyunca elektronik cihazların üzerinde yüzeylerinde canlı kalabildiği uyarısında bulunuyor. Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi şu detaylara yer verdi:

“Günde ortalama 7 saatimizi internette geçiriyoruz. Bu yüzden gün içerisinde sıklıkla kullanılan cep telefonları, kulaklık ve bilgisayarların temizliğine özen göstermeliyiz. Telefonumuzu kullanmadan önce ya da yabancı bir yere bırakıp aldığımızda mutlaka dezenfektan ile temizleyin. Görüşmeleriniz varsa kulaklıkla yapmaya özen gösterin. Kulaklıklarımızı kullanmadan önce mutlaka kolonya ya da dezenfektan ile silin. Bilgisayarınızın klavye ve faresini gün içerisinde belirli aralıklarla temizlemeyi ihmal etmeyin.”