Skip to main content

Alibaba Cloud tarafından 12 ülkede düzenlenen uluslararası Create@Alibaba Cloud Start-Up Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Alibaba Cloud tarafından 12 ülkede düzenlenen uluslararası Create@Alibaba Cloud Start-Up Yarışması’nın Orta Doğu ve Afrika bölgesi ayağı İstanbul’da gerçekleştirildi. Fazla Gıda, yarışmanın birincisi seçilirken, Kimola, Parkpalet, Piri Guide ve Tırport da, Eylül ayında Çin’in Nanjing şehrinde düzenlenecek yarışmanın ikinci etabına katılmaya hak kazandılar. Yarışmanın birincisi olan Fazla Gıda, 50 bin Dolar değerindeki ödülü alırken, dereceye giren diğer dört girişim ise 10 bin Dolar ile ödüllendirildi.

İstanbul’daki yarışmayı kazanarak yarışmanın Çin’de düzenlenecek ikinci etabına katılacak olan Fazla Gıda, Kimola, Parkpalet, Piri Guide ve Tırport, Ekim 2018’de Hangzhou’da gerçekleştirilecek dünya finaline katılmak ve Alibaba Grubu’nun yeni unicorn’u olmak için yarışacaklar. 200 bin Dolar değerinde bulut kaynağı ve destek programlarının yanı sıra, Çin’den önemli yatırım fırsatları kazanma şansı da sunan yarışmada Arzuhan Doğan Yalçındağ, Suzan Sabancı Dinçer, Murat Özyeğin, Arda Ermut, Serra Akçaoğlu, Cansen Başaran Symes, Rabih I. Khoury jüri üyeleri arasında yer aldı.