Skip to main content

Coşkun Aral’ın kurduğu habitat TV, 11 Ocak 2021’de Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da, şifresiz olarak da uyduda yayına başlayacak.

Belgesel yayıncılığında Türkiye’nin duayen isimlerinden Coşkun Aral’ın kurduğu habitat TV, 11 Ocak’tan itibaren Tivibu’da yayın hayatına başlıyor.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’nun gücünü arkasına alan habitat TV, Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanallarla, IPTV, uydu, web, mobil TV ve smart TV platformlarında izleyiciyle buluşacak. Uydudan şifresiz olarak da erişilebilecek olan habitat TV, merak eden herkesi yaşam alanına bekliyor.

Klasik müzik, caz ve sahne sanatlarından festivallerin özel içeriklerine, ekibin uzmanlık alanı olan belgesellerden sohbet ve lifestyle programlarına uzanan yayınlarla habitat TV, 11 Ocak’tan itibaren Tivibu izleyicisiyle buluşacak.

habitat TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, “Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını biz kurmuştuk; içeriklerini biz yarattık. Dünya çapında ödül aldık. Sorumlu ve özgün yayınlar yapmaya devam edebilmek için yeni ve bağımsız bir kanal kurmamız gerekiyordu. İzleyicimizin de beklentisi bu yöndeydi. habitat bu ihtiyaçtan doğdu. Yıllardır bizi takip eden izleyicilerimize, her alanda farklı içeriklere sahip ulusal kanalımız habitat ile yepyeni bir yaşam alanı açıyoruz. habitat genç Türkiye’yi, kimliğini koruyarak evrenselleşme yolundaki yeni kuşakları, dünyayla ve kainatla tanıştıracak, merak içgüdümüzü sorgulamayla buluşturacak. Gezegenimizde yaşama dair keşfedecek ne varsa habitat ekranlarında olacak.” açıklamasında bulundu.

Türk Telekom’un TV/OTT İçerik ve Platform Yönetimi Direktörü Ziyad Varol ise şunları söyledi: “habitat TV ile yaptığımız işbirliği ile kaliteli ve özgün yapımları ücretli platformlar arasında sadece Tivibu müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tivibu, habitat TV’nin yüzde yüz yerli yapımlarını ve ‘bizi’ anlatan içeriklerini ekranlara getiren ilk ve tek platform olacak. Tivibu izleyicileri belgeselden sahne sanatlarına, klasik müzikten sohbet programlarına uzanan zengin yerli içerik yelpazesini durdur-izle, geri al–izle, seç-izle gibi teknolojik özellikleri kullanarak izleme imkânına sahip olacak. Ayrıca, bazı yapımlar habitat TV’de yayınlanmadan önce ilk kez Tivibu Seç-İzle servisinde izleyici ile buluşacak. Program tekrarlarına da 60 gün süreyle yalnızca Tivibu’dan ulaşılabilecek. Müşterilerimize ilkler sunmaya ve Tivibu içerik çeşitliliğini zenginleştirerek daha keyifli bir TV deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.”