Skip to main content

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, coronavirus bilgilendirme sitesi açtı. Sitede Türkiye’deki son veriler güncellenerek açıklanıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus (Covid-19) ile ilgili Türkiye ve dünyadan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Dünyadaki son durumu görmek isteyenler, gerçek zamanlı çevrimiçi haritalardan salgını takip edebiliyor. Bugün coronavirus salgınını takip edebileceğiniz yerli harita Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Coronavirus haritası

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan “KORONAVİRÜS COVID-19 DÜNYA HARİTASI” ile virüs salgınını gerçek zamanlı olarak kontrol etmek mümkün. Coronavirus haritasında, tıpkı diğer servislerde olduğu gibi resmi kaynaklar tarafından açıklanan vaka sayıları, hayatını kaybedenlerin sayıları ve iyileşen hastaların sayılarını görebiliyorsunuz.

Haritada Türkiye’den sonra en çok vaka sayısına sahip olan ülkeler sıralanıyor. Sitede bunun ayrıca iyileşenler ve ölüm oranları da yer alıyor. Bunların haricinde ülkeler arasında karşılaştırma yapabileceğiniz bir sekme ve ülkelerdeki ölüm oranlarını görebileceğiniz bir liste de mevcut. Koronavirüs Covid-19 Dünya Haritasına buradan ulaşabilirsiniz.