Skip to main content

Digital Age Summit 2012’nin önemli konuşmacılarından ComScore Başkan Yardımcısı Greg Dale, ‘Changing How the World Sees Digital Advertising’ başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. ComScore Başkan Yardımcısı Greg Dale, sunumunda dijital kampanyalardaki görüntüleme, izleyici…


Digital Age Summit 2012’nin önemli konuşmacılarından ComScore Başkan Yardımcısı Greg Dale, ‘Changing How the World Sees Digital Advertising’ başlıklı sunumunu gerçekleştirecek.
ComScore Başkan Yardımcısı Greg Dale, sunumunda dijital kampanyalardaki görüntüleme, izleyici hedefleme ve marka güvenliği gibi konuları ele alan ‘European Charter Study’ isimli çalışmayı da açıklayacak.
Greg Dale kimdir?
ComScore takımının kurucu üyesi olan Greg Dale, ComScore’u bir start-up şirketi olmaktan çıkarıp onun halka açık bir şirket haline gelmesinde oldukça emeği oldu. Greg Dale, ComScore’da birçok liderlik rolünde yer almış olup; kuruluş aşamasından genişleyen teknolojilerine, operasyondan ürün geliştirilmesine kadar bir çok alanda görev aldı. 
Greg Dale, ComScore’un teknoloji lideri olarak dünyada 2 milyon kişiyi kapsayan global araştırma panelini oluşturdu. Şu anda dünyanın en büyük veri tabanı haline gelen ComScore’un teknolojik altyapısını oluşturma konusunda da önemli bir rol oynadı. ComScore’un e.ticaret, arama ve video gibi başlıca ürünlerini geliştirme konusunda da çalışmalar yaptı. 
Dale, ComScore’da Operasyon Müdürü olarak çalıştığı dönemde birleşmiş dijital ölçümlendirme ve dijital izleyici ölçümleme konusunda farklı yaklaşımlarda bulundu.
Dale, şu anda ComScore Başkan Yardımcısı unvanı ile ComScore’un iş alanını Amerika Birleşik Devletleri dışında da yaygınlaştırmak için çalışıyor.