Skip to main content

Code.YapıKredi platformu, girişimlerini büyütmek isteyenler için Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nı başlattı.

Yapı Kredi’nin, kodlamayı geniş kitlelere öğretmeyi ve girişimcileri desteklemeyi hedeflediği Code.YapıKredi platformu, girişimlerini büyütmek isteyenler için Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nı başlattı. Finansal teknolojilerin ötesinde pek çok farklı alandaki girişime kapılarını açan Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’na 30 Eylül 2018 tarihine kadar başvurulabiliyor.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Code.YapıKredi Hızlandırma Programı ile girişimcilerin hali hazırda geliştirdikleri ürün ve hizmetleri büyütme imkanı yakalayacaklarını söylerken sözlerine şu şekilde devam etti:

“2017 yılında hayata geçirdiğimiz Code.YapıKredi ile 7’den 70’e farklı yaş ve eğitim gruplarındaki herkese kodlama öğretmek için yola çıktık. Finansal rehberlik, mentorluk, hızlandırma ve yatırım kademelerini uçtan uca kapsayan bu platformla ayrıca girişimcileri yenilikçi ürün ve hizmet fikirlerini geleceğe taşıyacak eğitimler, hackathonlar ve etkinliklerle buluşturuyoruz. Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’yla ise iş fikirlerini hayata geçirmek için ilk somut adımlarını atmış girişimcilerdeki cevheri keşfetmeyi hedefliyoruz. Mevcut ürün veya hizmetlerini sağlam temeller üzerinde büyütmek isteyen girişimciler, programa katılmaya hak kazanmaları halinde eğitimlerimizden, danışmanlık ve mentorluk desteklerimizden faydalanabilecek. Daha da önemlisi ise bu girişimci arkadaşlarımız, Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nda ürün veya hizmetlerini ilgili Koç Topluluğu şirketlerinin ve pek çok yatırımcının karşısına çıkarak sunma fırsatı bulacak. KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz bu hızlandırma programında girişimcilere, ayrıca KWORKS’ün çalışma alanlarını, ihtiyaç duyacakları tüm teknik ve altyapı desteğini sunacağız. Yapı Kredi olarak girişimini güçlü ve sağlam kararlarla geleceğe taşımak isteyen herkesi Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’na davet ediyoruz.”

Code.YapıKredi Hızlandırma Programı için başvurular, code.yapikredi.com.tr üzerinden yapılabiliyor.