Skip to main content

ESET, çocukların internet üzerinde tehlikelerden nasıl korunacağı ile ilgili anne babalara yönelik bir video hazırladı.

Çocuklar, internetten gelebilecek pek çok tehlikeyle karşı karşıya. ESET Türkiye, ebeveynlerin hassas oldukları bu konuda Türkiye’deki anne-babalara yönelik özel bir video hazırladı.

ESET Smart Security ürününde yer alan Ebeveyn Kontrolü uygulamasının kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahip olduğunu belirten ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri barındıran bu ürünün kullanımının çok kolay olduğunu dile getirdi.

Hazırlanan video anne-babaların hassas oldukları konularda nasıl önlem alabilecekleri konusunda bilgiler aktarıyor. ‘Ebeveyn Kontrolü’ özelliği hakkında detaylı bilgiler içeren videoyu izleyebilirsiniz:

Ebeveyn Kontrolü (Parental Control) uygulaması ile internet siteleri; suç faaliyetleri, tehlikeli sporlar, kumar, oyunlar gibi 20’yi aşkın farklı kategoriye ayrılıyor. Ebeveynler, bilgisayarı kullanan kişinin hangi türden sitelere girebileceğini veya hangi türden sitelerin yasaklanacağını belirli roller üzerinden belirleyebiliyor. ESET, rolleri çocuk, genç ve ebeveyn olarak üç gruba ayırıyor. Her bir rol için önceden tanımlanmış ayarlar mevcut ancak bu ayarların üzerine eklemeler de yapılabiliyor.