Skip to main content

Popüler yapay zekâ chatbot’u ChatGPT, eklenti desteği ve internet erişimine kavuştu.

ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, popüler yapay zekâ chatbot’una yeni özellikler ekleyerek yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak eklenti desteği ve internet erişimini Plus abonelerine sunmaya başladığını açıkladı.

OpenAI geçen hafta paylaştığı bir tweet’inde, önümüzdeki hafta tüm ChatGPT Plus kullanıcılarına web’de gezinme ve eklentiler sunacaklarını açıkladı. Şirket, ChatGPT’nin alfadan betaya geçerek, 70’ten fazla üçüncü taraf eklenti ve internet erişimi özelliklerine kavuştuğunu ifade etti.

Bu özelliklerden yararlanmak için ChatGPT Plus abonesi olmanız gerektiğini ve bunun maliyetinin de aylık 20 dolar olduğunu belirtelim. Üçüncü taraf eklentileri kullanarak iş arayabilir, emlak listelerine göz gezdirebilir, ürün önerileri alabilir, alışverişe gidebilir, oyun oynayabilir veya yemek tarifleri alabilirsiniz.

Plus abonesi olduğunuzda, yeni eklentileri denemek için ana sohbet ekranına gidin. Sol tarafta alt kısımda adınızın yanında bulunan üç noktaya tıklayın ve Ayarlar’ı seçin. Ayarlardan beta features (beta özellikleri) kısmına tıkladığınızda, Web browsing (internete erişim) ve Plugins (eklentiler) özelliklerini açabiliyorsunuz.

Eklentileri kullanabilmek için Ayarlar penceresini kapattıktan sonra, ekranın üst kısmındaki GPT-4 modelinin üzerine gelin ve Plugins Beta seçeneğini işaretleyin. Ardından karşınıza çıkan Plugin Store’dan (Eklenti Mağazası) istediğiniz eklentiyi kurup etkinleştirebilirsiniz.

Mağaza penceresinin üst kısmındaki başlıklar; yeni, en popüler ve tüm eklentiler arasında gezinmenizi sağlar. İlginizi çeken bir tane bulursanız, kurmak için Yükle düğmesine tıklamanız yeterli. İstediğiniz kadar eklenti yükleyebilirsiniz, ancak aynı anda en fazla 3 tanesini etkinleştirebilirsiniz.

Bakalım OpenAI ChatGPT’ye başka ne gibi özellikler katacak, birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: OpenAI unveils ChatGPT plugins, but there’s a catch – ZDNET