TEKNOLOJİ

H.Kerem Fındık | 12.06.2017 - 17:44

CES 2018’de yeni bölüm

Dünyanın en büyük tüketici teknolojileri fuarı olan CES, 2018 yılında yeni bir bölümle ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA), yaptığı açıklamayla 2018’de CTA tarafından düzenlenen CES Fuarı’na akıllı şehirler bölümün eklendiğini duyurdu. 9-12 Ocak 2018 tarihlerinde ABD’nin Las Vegas şehrinde dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES’te şu an akıllı şehirler için pazaryeri bulunuyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan CTA Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, “Akıllı şehirler bölümünü CES’e eklediğimiz için çok heyecanlıyız. CES bu sayede şehir planlamacı ve diğer karar vericiler için teknoloji ve endüstrilerde görülen çeşitliliğe nedeniyle mükemmel bir ortam sunuyor” ifadesini kullanıyor.

CES’te akıllı şehirlere imza atan isimler bir araya gelecek

CTA’in açıklamasında akıllı şehirler için hazırlanan program hakkında bilgi veriliyor. Buna göre, CES 2018’de akıllı şehirler için bu alandaki kanaat önderlerinin bir araya getirileceği konferanslar planlanıyor. Konferanslar kapsamında 5G teknolojileri ve kamu/özel sektör ortaklıklarını vurgulayarak, sağlık, güvenlik ve diğer alanlardaki uzman isimleri buluşturacak. Ayrıca tamamen akıllı şehirlere ayrılmış bir bölüm de fuarda yer alacak. Akıllı Şehirler Pazaryeri ise yapay zekâ, sensörler, veri analitiği, ulaştırma, ağ altyapıları ve diğer ürün ve hizmetleri bir araya getirecek.