Skip to main content

Ödeal İşyerim uygulaması, cep telefonlarını POS’a çevirerek cep telefonları aracılığıyla kredi kartı tahsilatı yapmalarını mümkün kılarak banka kartlarıyla ödeme yapma imkanı sunuyor

Ödeal İşyerim uygulamasını kullanarak cep telefonlarından tahsilat yapan üye işyerleri, artık müşterilerinden banka kartı ile de tahsilat yapabilecek. Banka kartları ile yapılacak işlemler Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure sistemi) aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Banka kartıyla yapılan tahsilatlarda Ödeal İşyerim uygulaması kullanıcıları otomatik olarak 3D Secure işleme yönlendirecek, böylelikle üye işyerlerinin ek bir işlem yapmasına gerek olmayacak. Kredi kartı sahiplerinin, uygulama üzerinden 3D Secure ile işlem yapabilmeleri için, kartlarının bankalarına kayıtlı olması ve internet erişimine sahip olmaları gerekiyor.

Ödeal İşyerim Nasıl Kullanılıyor?

Sistemi kullanmak son derece basit, akıllı telefonlardan App Store ya da Google Play’den ücretsiz olarak indirilen Ödeal İşyerim uygulaması, üyelik başvurusu yapılıp kabulünün hemen ardından kullanılabiliyor. Sabit POS maliyetlerine katlanmak istemeyen işletmeler ve serbest meslek sahipleri için ideal çözüm olan Ödeal İşyerim ile tahsilat basit birkaç adımla yapılabiliyor. Tahsilatı yapabilmek için öncelikle işletme sahibinin uygulama ekranına müşterisinin telefon numarasını, ürün ve hizmet bedelini girmesi gerekiyor. Tüketicinin kredi kartı bilgileri uygulama ekranına OCR veya elle giriş yoluyla tanıtılıyor. Daha sonra çıkan uygulama ekranına müşteri tarafından imza atılarak işlem tamamlanıyor.