SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 29.12.2014 - 17:46

‘Çek bi kafa’ ile kullanıcılar, Hababam Sınıfı’nın bir parçası oluyor

"Çek bi kafa" uygulamasıyla kullanıcılar, Game of Thrones karakteri veya Hababam Sınıfı’nın bir parçası olabiliyor

Nexum Creative’in hazırladığı Facebook uygulamasında kullanıcılar, popüler filmlerden ya da olaylardan hazırlanan görsellere kendi yüz fotoğraflarını çekip kapak fotoğraflarını (cover) ya da Facebook ileti (post) görsellerini oluşturuyorlar.

Uygulamaya girildiğinde “Hemen Başla” butonuna tıkladıktan sonra kullanıcıların karşısına “cover yap” ve “post yap” seçenekleri çıkıyor.

Cover yap” seçeneğine tıklandığında Facebook cover fotoğrafı için seçilen, “Post yap” seçeneği tıkladığında ise post için özel olarak seçilen fotoğraflar geliyor. Kullanıcı istediği fotoğrafı seçtikten sonra karşısına fotoğraf çekme ekranı çıkıyor. Uygulamanın kameraya erişimine izin verildikten sonra kullanıcılar istedikleri pozu verip yüzünün fotoğrafını çekiyor. Tamam’a tıklandıktan sonra kullanıcının yüzü ve seçilen fotoğraf birleştiriliyor.

Oluşturduğunuz fotoğrafı beğenirseniz kaydet butonuna basıp bilgisayarınıza kaydedebilir, paylaş butonuna tıklayıp Facebook hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca uygulamayı tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda mail adresinizi paylaşarak Nexum’un ünlü kahve kupasını kazanma şansı için çekilişe katılabilir, şanslı 50 kişiden biri olabilirsiniz.