Skip to main content

Ekim ayında yapılması beklenen bilişim ve iletişim teknoloji fuarı CeBIT’in iptal nedeni açıklandı

Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji ve bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia iptal edildi. Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel bu gelişmeyi şu sözlerle açıkladı:

“Dijitalleşme, endüstriyel otomasyonun merkezinde yer alan bir konu. Yeni konsept, hem WIN Eurasia Automation Fuarı’nın konu yelpazesini belirgin şekilde genişletecek, hem de bilişim teknolojileri firmalarına yeni hedef kitlelerin yolunu açacak. Mevcut koşullar neticesinde, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nı şimdiye kadar varolan şekli ile gerçekleştirmemizin verimli olmayacağına karar verdik; çünkü fuar, ne katılımcıların ve ziyaretçilerin beklentilerini karşılayabilecek ne de başarılı bir fuardan beklenenleri verebilecekti.”

Ekim 2016’daki etkinliğin yapılmamasına karar verilmesi neticesinde, bilişim teknolojileri yeni bir format ile, Türkiye’nin en önemli endüstri fuarı olan WIN Eurasia Automation Fuarı’na entegre ediliyor. Söz konusu bu konsept, ilk defa 16-19 Mart 2017 tarihinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçi ve katılımcılarla buluşacak.

Yeni konsepte ilişkin detaylar, Hannover Fairs Turkey tarafından ilerleyen haftalarda açıklanacağı belirtildi.