Skip to main content

Casper, tasarımıyla dikkat çeken yeni akıllı telefonu VIA G4’ü kullanıcıyla buluşturdu.

Casper akıllı telefon ailesinin yeni üyesi Via G4, Türkiye’de satışa çıktı. VIA G4, ekran tasarımı, kamera performansı ve uzun ömürlü bataryasıyla dikkat çekiyor. Via G4, gücünü Octa Core’dan alıyor.

6.22 inçlik bir ekran ile gelen telefonun ekran-gövde oranı yüzde 82. Damla V Çentik detayı ile gelen yeni G serisi modelinin tasarımında dikkat çeken bir başka detay ise kavisli tasarımı.

Gücünü Helio P22 işlemciden alan Via G4, Android 9.0 Pie İşletim Sistemi ile geliyor. 12nm yapay zeka teknolojili işlemci 2.0 GHz yüksek frekans hızına ve 8 çekirdeğe sahip. Bu işlemciye, 3 GB RAM eşlik ediyor ve telefon arayüz gezinmelerinde ve diğer gündelik işlerimizde standart bir performans veriyor.

Arkada 13 MP ve 2 MP olmak üzere ikili kamera kurulumuyla gelen akıllı telefonun kameraları f/1.8 diyafram değerine sahip. Yapay zeka desteğinin bulunduğu kamera, gece ve Portre modu gibi çekim özellikleri bulunuyor. İçerisinde birçok mod ile beraber gelen kamera Full HD video kaydı çekebiliyor. 3500 mAh bataryaya sahip telefon, tek şarj ile ortalama 1.5-2 gün kullanım deneyimi sunuyor. 32 GB depolama alanı ile beraber gelen telefon, hafıza kartı desteğine sahip ve hafızası 288 GB‘a kadar artırılabiliyor.

Serinin yeni telefonu VIA G4, gradyan geçişlere sahip olan kozmik mavi ve uzay siyahı olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle geliyor.