Skip to main content

Canon, yeni giriş seviyesi EOS DSLR modeli EOS 1300D’yi tanıttı. Detaylar haberimizde…

Canon, yeni DSLR modeli EOS 1300D’yi duyurdu. DSLR fotoğrafçılığına giriş yapmak için ideal bir seçenek olan EOS 1300D modelinde etkileyici ve yaratıcı fotoğraflar ve videolar çekmenize yardımcı olan birçok geliştirilmiş özelliğin yanı sıra şimdiye kadar hiç olmadığı kadar kolay görüntü paylaşımı yapabilmeniz için Wi-Fi ve Dinamik NFC özellikleri bulunuyor.

EOS 1200D modelinin güncellenmiş versiyonu olan EOS 1300D bir ‘giriş seviyesi’ fotoğraf makinesi. Profesyonellerden ziyade akıllı telefonla çekmiş olduğu fotoğraflarla yetinmeyen, daha fazlasını isteyen kimselere hitap ediyor. Bu noktada bütçe dostu fiyat etiketi ve pratik kullanım özellikleri de dikkat çekiyor.

canon 1300D

APS-C boyutlu CMOS sensörle gelen fotoğraf makinesi ile 18 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekilebiliyor. Düşük ışıklı ortamlarda daha net fotoğraflara imkan tanıyan 12800’e kadar ISO hassasiyeti ve dahili flaşı öne çıkan özellikleri arasında konumlanıyor. Full HD video kaydı gerçekleştirilebilen cihaz, fotoğrafın yanı sıra video çekmekten hoşlanan kimseler için de dinamik bir kullanım imkanına olanak tanıyor.

DIGIC 4+ işlemci ile gelen modelde, saniyede 3 kare seri çekim gerçekleştirilebildiği ifade ediliyor. 9 noktalı AF sistemi, tam şarjla 500 kare fotoğraf (Canon resmi açıklamasına göre), 3 inç’lik 920 bin noktalı ekran ve kompozit malzemeden üretilen gövde diğer öne çıkan özellikler arasında.

EOS 1300D – temel özellikler:

Kalabalık arasından ön plana çıkacağınız özgün fotoğraflar çekin
Kolayca bağlanın, görüntülerinizi dünyayla paylaşın
Fotoğraflar ve videolarda yaratıcılığı keşfedin
Güven içinde, çarpıcı detayları yakalayın
Canon ile fotoğraflama yolculuğunuza başlayın