ATAMALAR

DigitalAge | 21.02.2017 - 12:00

Canon Eurasia’da iki yeni atama!

Canon Eurasia’da satış ve pazarlama alanında iki yeni atama yapıldı.

Kadrosunu güçlendiren Canon Eurasia’nın Tüketici Görüntüleme Ürünleri Grubu Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine Orkunt Yozgat atanırken, Canon Eurasia İş Çözümleri Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Yiğiter oldu. Canon Eurasia satış ve pazarlama alanındaki bu iki önemli atamayla Türkiye’deki istikrarlı büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

Orkun Yozgat kimdir?

Orkunt Yozgat, İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra 1995 ve 1998 yıllarında, sırasıyla; Marmara Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programını ve Yönetim & Organizasyon Bölümünde de Doktora eğitimini tamamladı. Uzun yıllar elektrik/elektronik ve telekomünikasyon sektörlerinde yöneticilik rolleriyle birlikte yurtdışında Satış Direktörlüğü görevlerinde bulundu. İlk yöneticilik deneyimini 4 yıl süre ile Başarı Elektronik’te sürdürmüş, 2003-2005 yılları arasında THY‘nin Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmişti. Panasonic Tekofaks’ta 2 yıl süren Satış ve Pazarlama Direktörü rolünün ve kısa süreli Turkcell ve Hannover Interpro’daki yöneticilik deneyimlerinin ardından, 2009-2014 yılları arasında Arnavutluk’ta yaşamış, Eagle Mobile & Alptelecom şirketinin Satış ve Pazarlama Başkanı olarak görev almıştı. 2013-2015 yılları arasında ise Teliasoneria şirketinin Gürcistan bölgesinde 2 yıl Satış Direktörü olarak çalışmış ve sonrasında Eurasia bölgesinde 7 ülkeden sorumu olarak Perakende Satış Direktörlüğünü yürütmüştü.

Özgür Yiğiter kimdir?

Özgür Yiğiter, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun olduktan sonra 1994 ve 1997 yıllarında da sırasıyla Uçak Mühendisliği ve İşletme Bölümlerinde yüksek lisanslarını tamamladı. Kariyerine 1996 yılında başlayan ve bir çok teknoloji firmasında çeşitli görevlerde bulunan Yiğiter, 2002-2008 yılları arasında Sony’de B2B satış müdürlüğü ve B2C kanalının ürün pazarlama müdürlüğü rolünü üstlendi. Sonraki 3 yıl süresince TomTom’un ülke yöneticiliğini yaptı. Microsoft’un Perakende Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini 2 yıl sürdürdükten sonra, 2014 yılından 2016 yılına kadar da Xerox’da B2B kanalının Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.