Skip to main content

Canon, yeni EOS R sistemini tüm detaylarıyla birlikte Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda kamuoyuna duyurdu. Yeni EOS R özellikleri ve fiyatı haberimizde…

Canon, dünya temsilcilerinin katılımıyla Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda RF bayonetine sahip ilk fotoğraf makinesi olan EOS R sistemini, geliştirdiği RF lenslerini ve EF serisine eklediği yeni lenslerini duyurdu. Sessiz çekim yapabilme özelliğine sahip EOS R, karanlık ortamlarda en hızlı ve yüksek netlikte odaklanmayla profesyonel kareler elde edilmesini sağlıyor.

Tam manuel ses ayarı, hareketli ve dokunmatik LCD ekranı, manuel odak olanaklarına sahip EOS R daima açık Bluetooth özelliği sayesinde seyahatte, gezide her yerde çekimlerini akıllı telefonlarına anında aktarmak isteyenler için bir seçenek. GPS verilerinin kaydedilmesine de imkan veren yeni sistem EOS R, Canon Camera Connect uygulaması üzerinden uzaktan çekim yapılmasına izin veriyor.

EOS R ile her çekimde profesyonel kareler elde etmek mümkün. EOS R, kötü hava şartlarına karşı koruyan magnezyum alaşımlı gövdesi ve sezgisel ara yüzü ile dikkat çekiyor. Gelişmiş elektronik vizör (EVF) özelliğiyle EOS R, düşük ışıkta ve yarı karanlık ortamlarda doğru renkte görüntülerin yakalanmasını sağlıyor. Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin pikselli 35mm full-frame CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisini bir araya getiren EOS R, yüksek kaliteli fotoğrafların çekilmesini sağlıyor.

Canon’nun yeni ürünü EOS R,  otomatik odaklanması (saniyede 0,05 – ve 8 kare/sn’ye kadar sürekli çekim) ve hareketli görüntüleri hızlı, doğru yakalama becerisiyle (sabit AF ve 5 kare/sn’ye kadar AF takibi ile) net görüntüler elde ediyor. Ayrıca, kendi sınıfındaki diğer fotoğraf makinelerinden iki kat daha fazla olan tam 5.655 seçilebilir AF pozisyonunun sezgisel olarak belirlenmesini sağlayan “Dokun ve Sürükle AF” özelliğine sahip.

EOS R SİSTEMİ – Genel Temel Özellikler

 • Optik performans, lens tasarım olasılıkları ve yaratıcı esneklikte daha üst düzeyler
 • Lens ve fotoğraf makinesi gövdesi arasında güçlendirilmiş iletişimi
 • Önemli bir özellik olarak, mevcut EF ve EF-S lensler ve aksesuarlarla tam uyumluluk
 • Düşük ışık becerileri

EOS R – Temel Özellikler

 • Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin pikselliiii 35mm full-frame CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisinin bir araya getirilmesinin getirdiği güç
 • -6 EV düşük ışık AF – bu denli düşük ışık seviyelerinde odaklanabilen dünyanın ilk fotoğraf makinesi
 • Dünyanın en hızlı otomatik odaklanması – 0,05 saniye
 • Dijital Lens İyileştirici
 • Dokun ve Sürükle AF – 5.655 seçilebilir AF pozisyonu
 • Sessiz çekim
 • HDMI üzerinden 10 bit çıkışla 4K video çekimi

Canon EOS R çıkış tarihi ve fiyatı

12 Eylül’de ön siparişa açılacak olan EOS R, 9 Ekim’de satışa sunulacak. Sadece fotoğraf makinesinin ( Body Kit ) fiyatı 2299 dolar olarak açıklanırken, RF 24-105mm f/4L IS USM ile beraber alınmak istendiğinde fiyat 3399 dolar oluyor.