Skip to main content

Call of Duty: Mobile, Android ve iOS için resmen yayınlandı.

Activision, Tencent işbirliğiyle, Call of Duty: Mobile‘in Android ve iOS cihazlarında dünyadaki ülkelerde ve bölgelerde kullanıma sunulduğunu duyurdu. Tencent Games’in ödüllü TiMi Studios tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan Call of Duty: Mobile oyunu, mobilde ücretsiz ve tek kişilik oynanış aksiyon deneyimi sunuyor.

Oyun, tüm başa baş rekabetçi Multiplayer modlarının yanı sıra; kara, deniz ve hava araçları ile birlikte Call of Duty’nin klasik mekanlarını da içeren tamamen yeni bir Battle Royale deneyimini içeriyor.

Call of Duty: Mobile neler sunuyor?

Oyunseverler, Call of Duty: Mobile’da 6 farklı modu ücretsiz olarak oynayabilecekler. Bu modlar; Team Deathmatch, Frontline, Domination, Search and Destroy, Free-for-all ve Hardpoint. Bu modların farklı farklı özellikleri bulunuyor ve har modda amaç değişiyor.

Call of Duty: Mobile, en azından şu an için 5 farklı haritaya sahip. Bu haritalar; Kill House, Hijacked, CrossFire, NukeTown ve Crash olarak isimlendiriliyor. Her haritanın kendine özel bir yapısı bulunuyor.

Oyun içerisinde kazandığınız paralarla veya gerçek para karşılığında satın alacağınız kasaları açarak yeni silahlara sahip olabiliyorsunuz.

Call of Duty: Mobile genel olarak PUBG Mobile’a oranla biraz daha hızlı. PUBG Mobile biraz daha taktik üzerine kurulu bir oyun olsa da Call of Duty: Mobile, daha çok çatışmaların içerisinde geçiyor.

Oyun kolu, klavye ve mouse desteği bulunuyor. Bilgisayar üzerinden emülatör yardımıyla oynanabiliyor.