Skip to main content

Burger King Türkiye müşterileri, yemek siparişlerini artık çevrimiçi ödeyebilecek

Wirecard Group, Türkiye’deki iştiraki Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. ile birlikte, kredi kartı ödemelerinin Türkiye’deki Burger King çevrimiçi şubesine entegre edildiğini duyurdu. Burger King Türkiye, çevrimiçi ve mobil ödeme kabul eden ilk ve tek fast food şirketi oldu. Burger King Türkiye müşterileri, Mayıs 2016’dan bu yana burgerking.com.tr/tiklagelsin adresinden kredi kartıyla yemek sipariş ederek ödeme yapabiliyor. Burger King, geçtiğimiz ay Türkiye’deki 20. yılını kutladı ve bu sürede müşterilerine 250 milyon kez hizmet verdi.

Burgerking_600x470

Burger King CEO’su Caner Dikici şunları söyledi: “Burger King, 600’ün üzerinde restoranla hamburger hızlı servis restoranı sektörünün lideri durumunda ve biz, çevrimiçi sipariş sürecini de müşterilerimiz için daha kolay ve daha rahat bir hâle getirmek istedik. Wirecard’ın çevrimiçi şubemize kredi kartı ödemelerini entegre etmesi, müşterilerimize yemeklerini çevrimiçi olarak sipariş etme ve kredi kartıyla doğrudan çevrimiçi ödeme yapma olanağı sağlıyor. Geriye sadece siparişlerinin evlerine teslim edilmesini beklemek kalıyor”

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Alper Akcan: “Dünya genelindeki bu benzersiz hizmetle Türkiye’deki Burger King müşterilerini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Ödeme sürecinin tamamını üstlenerek, tek bir kaynaktan en kullanışlı ve güvenli çevrimiçi siparişler için yol açıyoruz.” dedi.