Skip to main content

Yılı benzersiz derlemelerle kapatmayı adet haline getiren popüler haber uygulaması Bundle, bu yıl da bu adeti bozmayarak 2021’in önemli olaylarını paylaşılabilir yılbaşı kartı konseptli bir NFT koleksiyonu haline getirdi.

Zorlu geçen 2021’e mümkün olduğunca gülümseyerek veda etmeyi amaçlayan proje, yılın iz bırakan olaylarını görselleştiriyor. Geleneksel yılbaşı tebrik kartı konseptinin ironik bir versiyonu diyebileceğimiz 2021 Hatıra Kartları, çoğunlukla 2021’in başımıza sardığı olumsuz olayları ve birkaç yüz güldüren anı ölümsüzleştiriyor.

2021’in iz bırakan olaylarını en çok okunan ve paylaşılan haberlerinden seçen proje aslında bir “Beğendiğini seç ve paylaş” mekanizması ile çalışıyor. Ancak 2021 Hatıra Kartları’nı güçlü içgörü ve stilize görseller dışında benzersiz kılan bir bileşen daha var: Bir NFT projesi olması.

Proje kapsamında üretilen kartlar, 21 adetlik edisyonlar şeklinde NFT koleksiyonu haline getirildi ve OpenSea’de mint edildi. Tarihin ironik bir parçasına sahip olmak isteyenler, bu eserleri Bundle’ın OpenSea hesabında bulabilir.

2021 Hatıra Kartları, Bundle’ın deneyimsel çalışmalar ve değerli markalı içerikler hazırlayan kreatif stüdyosu Bundle Studio tarafından üretildi. Bundle, 20 ülkeden 22 farklı kategoride 13 binin üzerinde kaynak ile kullanıcılara kişisel haber akışlarını oluşturma imkanı sunuyor. Günün önemli gelişmelerini anlık bildirimlerle alan kullanıcılar, Bundle’da yılda 500 milyondan fazla içerik tüketiyor.

Bundle tarafından oluşturulan mikro siteye buradan ulaşabilirsiniz.