Skip to main content

Bulutistan ve BeyazNet işbirliğiyle şirketlere zaman, maliyet avantajı ve çeviklik kazandırılacak.

Bulutistan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olarak unicorn olma hedefine doğru ilerlerken, şirketleri bulut ortamında hızlı ve güvenli bir şekilde bir araya getirme misyonunu sürdürüyor. Bu konuda son atılan adım ise uçtan uca güvenlik çözümü sağlayıcılarından Fortinet’in Türkiye’deki Expert Partneri BeyazNet işbirliğiyle gerçekleşti. Bu işbirliğiyle, şirketlerin mevcut altyapılarının Dijital Olgunluk Analizi çıkarılarak buluta geçiş sürecinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yönetilmesi amaçlanıyor. Bulutistan, şirketlerin BT altyapılarını, sistemlerinin teknik yeterliliğini, güvenliğini ve regülasyonlara uygunluğunu değerlendirerek hızlı ve etkili bir bulut hizmeti sunacak.

Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, işbirliğiyle şirketlere güvenli bir yol haritası sunacaklarını belirterek, BeyazNet’in Dijital Olgunluk Analizi hizmetiyle şirketlerin BT sistemlerinin durumunu değerlendireceklerini ve buluta geçiş sürecini destekleyeceklerini söyledi. Gençtürk, bu işbirliğiyle sağlanacak sağlıklı ve güvenli bulut geçişinin, şirketlere esneklik, maliyet tasarrufu ve verimlilik artışı gibi avantajlar sunacağını ifade etti.

BeyazNet CEO’su M. Fatih Zeyveli ise, Bulutistan’ın esnek altyapısıyla bir araya getirdikleri yeni nesil Dijital Olgunluk Analizi hizmeti ile zaman ve maliyet tasarrufu ve çevikliği sağlayarak kurumları ve şirketleri bulut teknolojileriyle buluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Bu işbirliğiyle, şirketlerin bilişim sistemlerinin durumunu daha hızlı ve ekonomik bir şekilde raporlayabileceklerini vurguladı ve Bulutistan’ı güçlü bir iş ortağı olarak gördüklerini dile getirdi.