Skip to main content

Protel, düzenlediği basın toplantısında, teknolojide tabletin artan önemi ile Türk otelcilik ve perakende sektöründeki milyar dolarlık altyapı değişikliğini ve yapılacak yatırımları anlattı. Protel Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan gerçekleşen basın…

Protel, düzenlediği basın toplantısında, teknolojide tabletin artan önemi ile Türk otelcilik ve perakende sektöründeki milyar dolarlık altyapı değişikliğini ve yapılacak yatırımları anlattı.

Protel Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan gerçekleşen basın toplantısında; “Konuk ağırlama endüstrisine dünyanın tercih ettiği yazılım ve donanım çözümlerini, üzerine Türkiye’de geliştirdiğimiz katma değeri de ekleyip sunuyoruz. Sunduğumuz teknolojik ve sektörel gelişime açık ürünler ile işletmelerin yaşamını kolaylaştırıp verimliliğini artırırken, sektörün de standardını yükseltmek önceliklerimiz arasında” dedi.

Teknolojinin turizmle kesiştiği noktada hizmet veren ve bugün 500’e yakın otele ve 1.500’ün üzerinde restoran, kafe, bar işletmesine hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Arghan, bulut ve tablet teknolojisinin artan önemi nedeniyle birçok otel, restoran ve kafenin de altyapısını değiştirme sürecine gireceklerini belirtti. Arghan, Türkiye’nin en hızlı gelişmekte olan ülkerlerinden ve dünya turizminin ilk 10 ülkesinden biri olarak dünya dinamiklerini takip ettiğini ve bu teknolojik gelişimle birlikte Türk otelcilik ve perakende sektöründe milyar dolarlık bir altyapı değişikliği olacağını söyledi.

Bulut teknolojisine geçiş ile birlikte yazar kasa sisteminin de tarihe karışacağından bahseden Metin Arghan, bu konuyla ilgili yeni yasa tasarılarının da geliştirildiğinden bahsetti.

Arghan, tablet POS sistemleri konusunda 2012 yılı sonlarına doğru Ortadoğu ve balkan ülkelerine yatırım hedefleri olduğunu açıklayarak, bu ülkelerde de pazarın ciddi potansiyele sahip olduğunu belirtti.