İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 05.06.2017 - 13:53

Bukoli kapanıyor!

Borusan Lojistik tarafından hayata geçirilen Bukoli.com, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

E-ticaret alışverişlerinin teslimatında yaşanabilecek sorunlara çözüm getiren sistem Bukoli, yaptığı resmi açıklama ile kapanacağını duyurdu. Açıklamada, Bukoli’nin son olarak 30 Haziran 2017 tarihine kadar hizmet verileceğine yer verildi. Kapatma gerekçesi olarak mevcut pazar koşulları gösterildi.

Borusan Grubu’nun bir start-up’ı olan Bukoli, konvansiyonel teslimat sistemlerinde paketin belirlenen adrese teslim edilmesi konusunda çözümler sunuyordu.

Bukoli’nin müşterilerine göndermiş olduğu açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

“Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.

Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.

Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.

Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla”