Skip to main content

Twist Forum sitesi ilk beş sosyal medya ağında bu yıl neler olduğu bir infografikte topladı.

Twist Forum sitesi sosyal medya ağlarından Facebook, YouTube, Twitter, LinkedIn ve Google Plus’ta neler olduğuna dair bu yılın bir kısa bir özetini çıkardı. Paylaşılan veriler, sosyal medya uzmanlarının hedef kitlesine ulaşmada yardımcı olabilir.

Bir YouTube videosunun birinin dikkatini çekmek için yalnızca 10 saniyesi olması gibi ilginç veriler ortaya çıktı. Paylaşılan bilgiler arasında Türkiye’nin LinkedIn üzerinde en hızlı büyüyen ülke olarak yer alması dikkat çekiyor.

ABD’de yapılan bir çalışmaya göre; sosyal ağlarda yaş dağılımında en büyük yüzdeyi 35 – 44 yaş aralığı aldı. 189 milyon Facebook kullanıcısının yalnızca mobil kullanıcıdan oluştuğu bilgisine yer verildi.

2003 yılında kurulan LinkedIn’e her saniye iki yeni üye katıldığı verisi paylaşıldı. İnfografiğe göre; 1,15 milyar Facebook kullanıcısının çoğu ABD’den, ikinci ülke olarak Brezilya’dan geliyor, İngiltere ise bu sıralamada altıncı sırada yer alıyor.

Hızla büyüyen fotoğraf uygulamalarından 87 milyon Flickr, 137 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor. Google Plus ise en hızlı büyüyen sosyal ağ olarak yer aldı.