Skip to main content

BtcTurk, ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye yükseltti.

Türkiye’de bitcoin ve kripto para ile blokzincir bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran BtcTurk, sermaye artırımı kararı alarak ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye çıkardı.

BtcTurk, Türkiye kripto para pazarına yaptığı katkılar ve 2013 yılından bu yana yaptığı yatırımlar ile hem kullanıcısına hem de Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürürken kripto para ve blokzincir teknolojilerinin geleceğine olan yatırımlarını artırarak devam ettirmeyi planlıyor.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri; BtcTurk’ün Türkiye’deki kripto para alım satım platformları arasında lider kuruluş olduğunu vurgulayarak; ”Kripto paralar gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer kaplayacak. Bugün BtcTurk olarak Türkiye’nin 81 ilinde 600 bin kullanıcıya hizmet veriyoruz. Sektörün geleceğine duyduğumuz güven doğrultusunda genel kurulumuzun aldığı karar ile ödenmiş sermayemizi 9 milyon TL’ye çıkardık. Diğer yandan geçtiğimiz ay profesyonel yatırımcılar için yeni sitemiz BtcTurk Pro’nun beta versiyonunu yayına aldık. Önümüzdeki dönemde de kullanıcılarımızın farklılaşan ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler geliştirmeyi sürdüreceğiz” dedi.