PLUS

DigitalAge | 09.02.2015 - 13:15

Boyner ve YKM, ‘Türkiye’nin Sevgi Haritası’nı çıkardı

Geçtiğimiz yılın verilerine göre; Türkiye’nin Sevgililer Günü’ndeki hediye tercihleri çıkarıldı

Sevgililer Günü için hediye seçmekte zorlananlara yardımcı olmak ve Türkiye’nin Sevgililer Günü’ndeki hediye tercihlerini ortaya çıkarmak için 1-14 Şubat 2014 tarihleri arasında Boyner ve YKM Mağazaları’nda en çok satılan ürünleri analiz eden Boyner Büyük Mağazacılık, “Türkiye’nin Sevgi Haritası”nı çıkardı.

  • Hediye tercihlerine göre erkekler kadınların daha bakımlı olmasını; kadınlar ise erkeklerin daha sportif olmasını istiyor.
  • Erkekler kadınlara en çok “makyaj malzemesi, parfüm ve spor giyim ürünleri” alırken kadınlar ise erkeklere “spor giyim ürünleri, ayakkabı ve pantolon” alıyor.

İstanbul’da gömlek ve kozmetik, Adana’da erkek parfümü

Sevgi Haritası, hangi illerde hangi hediyelerin daha çok tercih edildiğini de ortaya koydu. İllere göre Sevgililer Günü hediye tercihleri şöyle:

Adana: erkek parfüm, Afyon: erkek saat, Ankara: cilt bakım kremi, Antalya: makyaj seti, Aydın: kravat, Balıkesir: çanta, Batman: gömlek, Bolu: spor ayakkabı, Bursa: erkek gömlek, Denizli: cüzdan, Diyarbakır: spor ayakkabı, Elazığ: makyaj seti, Erzurum: cüzdan, Eskişehir: makyaj ürünü, Gaziantep: klasik gömlek, Hatay: kozmetik, Isparta: cüzdan , İçel: koşu ayakkabısı, İstanbul: gömlek ve kozmetik, İzmir: makyaj malzemesi, Kahramanmaraş: kazak, Kars: mont, Kayseri: kravat, Kırıkkale: çorba pişirme makinesi, Kocaeli: makyaj seti, Konya: makyaj seti, Kütahya: kravat, Malatya: makyaj seti, Mardin: çanta, Muğla: yemek takımı, Rize: kravat, Sakarya: kaşkol, Samsun: spor ayakkabısı, Urfa: kravat-mendil seti, Tekirdağ: parfüm, Trabzon: ayakkabı, Van: makyaj seti