Skip to main content

Bottlenose, esnek görüntüleme seçenekleri ile sosyal medya ağı içeriklerini düzenlemek isteyenlere bir çözüm sunuyor. Bottlenose, bugün piyasaya sundukları bir uygulama ile, sosyal medya içeriklerini düzenli bir şekilde görebilmek isteyen kullanıcılar…


Bottlenose, esnek görüntüleme seçenekleri ile sosyal medya ağı içeriklerini düzenlemek isteyenlere bir çözüm sunuyor.

Bottlenose, bugün piyasaya sundukları bir uygulama ile, sosyal medya içeriklerini düzenli bir şekilde görebilmek isteyen kullanıcılar için bir sosyal medya gösterge paneli sunuyor. Bottlenose aracılığıyla, Twitter ve Facebook’tan gelen haberlerin belirli kısımlarını takip edip, diğer kısımlarını görmezden gelebilirsiniz. Bu bağlamda, arkadaş listenizdeki bir kişinin teknoloji haberlerini görüntüleyip, etkinlikler ile ilgili yayınladığı haberleri görmeyebilirsiniz. Aynı zamanda içerikleri, ilgi alanınız ve ya popüler konular başlıkları altında kategori etmek mümkün.

Kendi oluşturduğunuz kategorileri istediğiniz zaman grafik halinde görselleştirerek, içerikleri görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ‘cevapla’ veya ‘uyarı gönder’ seçenekleri ile, görüntülediğiniz içerikler ile ilgili istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bottlenose’un en ilgi çekici özelliklerinden biri, sosyal medya içerikleri için özel olarak geliştirilmiş yeni dil analiz teknolojisi. Javascript ile yazılmş olan bu teknoloji, sosyal medyada kullanılan kısa kelimeler ve kısayollar için özel olarak tasarlanmış. Twitter’da kullanılan ‘hashtag’ler ve @ işaretleri de, sosyal medyanın ‘dili’nden sayılan kısaltmalar. Böylelikle geliştirilen bu platform, kişiler içerikleri düzenlemeden önce, içeriğin anlamsal olarak algılanmasını sağlıyor.

Şirket, yakın bir zaman önce Twitter tarafından satın alınmak istenmiş fakat bu teklifi geri çevirmişti.