Skip to main content

Boston Dynamics, CEO’sunu değiştirdi.

Son yıllarda geliştirdiği robotlara insani özellikler kazandırarak adından sıkça söz ettiren Boston Dynamics, teknoloji dünyasına ilham vermeye ve şaşırtmaya devam ediyor. Bugün ise şirket yönetiminde önemli bir değişiklikle karşımıza çıkan şirket, CEO’sunu değiştirdi.

1992 yılından beri Boston Dynamics’in CEO’luk görevini Marc Raibert üstleniyordu. Şirketin COO’luk görevini üstlenen tecrübeli mühendis Rob Playter, Boston Dynamics firmasının yeni CEO‘su oldu. Boston Dynamics iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Michael Perry, söz konusu değişikliğin şirketin yeni büyüme evresine bir hazırlık olduğunu paylaştı.

Son olarak Atlas robotunun jimnastik hareketleri yaptığı videoyu yayınlarak heyecan yaratan şirket, bir yıl içerisinde robot köpeği SpotMini’yi satışa sunmayı hedeflediğini açıklamıştı. SpotMini, küçük bir robot şeklinde üretilen bir uzantı sayesinde çevresiyle etkileşim kurabiliyor. Günlük yaşamda faydalı olması gereken robot, daha önceki videolarında çöpü dışarı çıkarırken ve bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirirken görülmüştü.