Skip to main content

Borusan Lojistik eTA platformu, European Business Awards’ta “Müşteri ve Pazar Odaklılık” kategorisinde 2019 yılı Avrupa birincisi seçildi.

Borusan Lojistik eTA Platformu, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı. 33 Avrupa ülkesinden, farklı sektörlerde 150.000 şirketin başvurduğu ödüllerin ilk elemesinde “Ulusal Kazanan” olarak finale kalan 363 adaydan biri olan eTA Platformu, 04 Aralık 2019’da Varşova’da gerçekleştirilen jüri değerlendirmesi sonucunda, “Müşteri ve Pazar Odaklılık” kategorisinde büyük bir oy farkıyla Avrupa birincisi seçildi. eTA platformu farklı kategorilerde European Business Awards’a katılan 18 Türk firmasından Avrupa birincisi olan tek Türk firması oldu.

Borusan Lojistik eTA, kamyoncu ve yük sahiplerini hiçbir aracıya gerek duymadan buluşturan dijital lojistik platformu olarak öne çıkıyor.  eTA Platformu’na üye olan kamyoncular yük ve seferleri eTA mobil uygulaması üzerinden görebiliyor, anında teklif verebiliyor ve dönüş seferleri için önceden yük isteyebiliyorlar. eTA platformunu kullanan yük sahipleri, yükleri için kamyon talebinde bulunabiliyor, gelen teklifleri değerlendirip en uygun olanı seçebiliyor ve yüklerini sigortalayıp tüm seferi varış noktasına kadar takip edebiliyorlar.

eTA Platformunda 156 bin kamyoncu kayıtlı ve 36 bin kamyoncunun telefonunda eTA uygulaması yüklü. Bu sayede 6 bin müşteri için aylık ortalama 40 bin sefer eTA Platformu üzerinden planlanıyor ve gerçekleştiriliyor.